3 günde 12 derece birden artacak! Yaz yolda…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine nazaran yağışlı ve serin hava 3 gün daha tesirini gösterecek ve peşinden hızla hava sıcaklıkları yükselecek.

3 günde 12 derece birden artacak! Yaz yolda…

Türkiye nisan ayında sürpriz soğuklarla karşılaştı ve son günlerde de ısı değerleri mevsim normallerinin altında seyrediyor. Tahminlere nazaran yağışlar 3 gün içinde yurdu terk edecek ve cuma günü ülkede adeta yaz havası yaşanacak.

İstanbul’da bugün en yüksek 11 aşama olarak ölçülecek ısı değerleri, cuma günü 23 dereceyi aşacak.

SAĞANAK YAĞIŞ 3 GÜN DAHA ETKİLİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin parçalı ve fazlaca bulutlu, Doğu Anadolu’nun doğusu haricinde kalan yerlerin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Kastamonu kıyılarında, Çankırı ve Ankara’nın şimal ve batı çevrelerinde; Isparta, Burdur ve Denizli ile Antalya’nın iç, Afyonkarahisar’ın cenup çevrelerinde; Doğu Anadolu’nun batısı ile Sivas, Gümüşhane ve Giresun çevrelerinde yer yer güçlü olması umut ediliyor. İç ve cenup kesimlerde yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Tekirdağ'da bahar ortasında kar sürprizi İlginizi Çekebilir Tekirdağ’da bahar ortasında kar sürprizi Nisan ayında kış geri geldi: Vatandaşlar şaştı kaldı İlginizi Çekebilir Nisan ayında kış geri geldi: Vatandaşlar şaştı kaldı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.