3 çocuğunu alevlerin arasından son anda kurtardı

İpekyolu ilçesine bağlı Hacıbekir Mahallesindeki Bağlar Sokaktaki Maguli Sağlama ilişik tek kattan oluşan evde saat 03.30 sıralarında elektrik kontağındaki arıza sebebiyle yangın çıktı.

Büyüyen alevler tüm odalara sıçrarken, yangına uykuda yakalanan anne Maguli Sağlam ve 3 evladı son anda kurtuldu. Komşuların ihbarıyla vaka yerine Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangın, vatandaşların da yardımıyla itfaiye ekiplerince söndürüldü. Evindeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

YENGEM EVDEN SON ANDA ÇIKARMIŞ

Maguli Sağlam, duman kokusu ile yangını fark ettiklerini, uyandığında evin her tarafını alevlerin sardığını ve uykuda olan 3 çocuğunu alevlerin içinde son anda kurtardığını söyledi.

Karşı binadan yangını fark eden Şaban Sağlam ise yangının sabah saat 03.30da çıktığını belirterek Baktık alevler yükseliyor. Biz gelene kadar yengem uykuda olan 3 çocuğunu kurtarmıştı. İlk etapta kovalarla su çektik. Hemen sonra itfaiye ekipleri, gelmiş olarak yangını söndürdü. Yengem ateşin yükseldiğini fark edince çocuklarını uyandırıp, evden son anda çıkartmış diye konuştu. Yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı.  (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.