23 Nisan’da çocuklara AKP propagandası tepki çekti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Manisa’da MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklar için oluşturduğu oyun alanında AKP’li Şehzadeler Belediyesi kendine ilişik hizmet aracının hoparlörlerinden AKP propagandası yapmış oldu. Vatandaşların tepkisi üstüne Manisa Valiliği oyun alanındaki hizmet aracını uyararak uzaklaştırdığı öğrenildi.

23 Nisan’da çocuklara AKP propagandası tepki çekti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Manisa’da AKP’li Şehzadeler Belediyesi skandal durumunda bir vakaya imza attı.

HİZMET ARACINDAN AKP PROPAGANDASI

Manisa Valiliği’nin önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi programın arkasından MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafınca çocuklar için oyun platformları kuruldu.

Kurulan oyun alanlarına aileleriyle beraber gelen çocuklar, 23 Nisan’ın coşkusu eğlenerek yaşarken, AKP’li Şehzadeler Belediyesi ilişik hizmet aracından AKP’nin propagandasını yapıldığının şarkıların çalınması dikkatleri çekti.

image small

Belediyeye ilişik hizmet aracının hoparlörlerinden AKP’nin seçim parçası olan ‘Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi’ ile bazı seçim müziklerinin çalınması bir oldukca vatandaşın tepkisine niçin oldu. Oyun alanına gelen bazı vatandaşların belediye hizmet aracının önünde alkış yaparak çalınan AKP şarkılarını protesto etmiş olduğu gözlendi.

image small

MANİSA VALİLİĞİ UYARISIYLA ARAÇ ALANDAN UZAKLAŞTIRILDI

23 Nisan sebebiyle evlatların eğlenilmiş olduğu bir alanda seçim şarkılarının çalınmasına vatandaşlardan gelen tepkilerin arkasından Manisa Valiliği yaşanmış olan duruma duyarlılık gösterdiği ve valilik çalışanının belediye hizmet aracındaki kişileri uyardığı bilgisine ulaşıldı. Edinilen bilgilere Manisa Valiliği’nin uyarısından sonrasında AKP şarkıları çalan belediye hizmet aracının alandan uzaklaştırıldığı öğrenildi.

İLK TEPKİ CHP’DEN GELDİ

23 Nisan’da yaşanmış olan skandal niteliğindeki vakayla ilgili ilk tepki CHP Manisa Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca’dan geldi.

23 Nisan’da evlatların siyasete alet edilmesinin çirkin bir vaka bulunduğunu ifade eden CHP’li Gürtunca şu ifadelere yer verdi:

*Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafınca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle çocuklar için kurulan oyun parkına öğle saatlerinde gelen Şehzadeler Belediyesine ilişik vasıta AKP’nin seçim müziklerini çalarak dolaştığını öğrendik.

*Siyaseti küçüklere kadar indirilmesini, bu ucuz işlere girilmesini şiddetle kınıyoruz. Şehzadeler Belediyesi her ne kadar AKP’nin Belediyesi olsa da yapmış olduğu hizmetlerin, bindikleri araçların parasını her partiye mensup ilçedeki 180 bin vatandaşımız vermektedir.

*23 Nisan’da evlatları siyasete alet etmek, belediyenin hizmet aracıyla parti propagandası yapmak tamamen bir akıl tutulmasıdır. Belediyemizden böylesi çirkin bir uygulama için yurttaşlarımızdan özür dileyip, zaman kaybetmeden bu araçtaki kişiler hakkında lüzumlu işlemi başlatmasını bekliyoruz.

*Belediye bir tek bir partinin değil Şehzadeler halkının hepsinin hakkını gözeten, farklılıklara saygılı olması ihtiyaç duyulan bir kurum olmalıdır.”

CHP’li Gürtunca son olarak yaşanmış olan sıkıntıyla ilgili AKP’li Şehzadeler Belediyesi’nin ne benzer biçimde izahat yapacağını merakla beklediklerini beyan etti.

Valilik koltuğuna oturan öğrenciden ders niteliğinde sözler İlginizi Çekebilir Valilik koltuğuna oturan öğrenciden ders durumunda sözler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.