1991 model araç rekor fiyata satıldı

Türkiyenin en fazlaca tercih edilen araçlarından önde gelen Tofaşın Doğan L model otomobili üstün dereceli fiyattan satıldı. Dış görünümü, iç tasarımı ve motoru adeta fabrikadan çıkmış olduğu benzer biçimde duran otomobil, 250 bin lira satış bedeliyle yeni sahibini buldu.

Vasıta piyasasına bir dönem damgasını vurmuş ve günümüzde ise eşine ender rastlanan 7 bin 779 kilometredeki 1991 model otomobil, 24 senedir trafiğe çıkartılmıyor. Lastiklerinin yere değmemesi için de sehpa üstünde tutuldu. Ankara’da galericilik icra eden Sedat Oymak, 250 bin liradan satın almış olduğu otomobilini koleksiyonunda sergileyeceğini söylemiş oldu.

“TÜRKİYEDEKİ TEK SIFIR ARAÇ OLDUĞU İÇİN BU PARAYI VERDİK”

Eski otomobil meraklısı bulunduğunu belirten Oymak, “Aynı araçların Murat 131 Murat 124 serisi var bizde. Onların yanına da bu tarz şeyleri almaya karar verdik. Sağ olsun Fatih kardeşimiz de bizi kırmadı. Koleksiyonumuza bir vasıta daha kattık.

Biz eskiden beri bu arabaların sevdalısıyız. Bu arabanın da sıfır olması bizi fazlaca cezbetti. Fiyat olarak bu arabayı 250 bin liraya aldık. Otomobil fiyatlarının baya bir yükselmesinden dolayı gönül istiyor ki daha ucuz almak fakat emsali ve benzeri olmadığı için Türkiye’deki tek sıfır vasıta olduğundan o parayı verdik” dedi.

DOSTANE BİR TİCARET OLDU”

Fatih Yunus Güzel ise “Dostumuzu kıramadık. O da bizim benzer biçimde arabanın kıymetini bilen bir insan. Bizlerden daha ilkin arabacı ağabeyimiz. Otururken biran da ‘ben arabamı alacağım’ dedi. Bizde kıramadık Allah’a emanet ol hayrını görsün. 250 bin liraya verdik aracı dostane bir tecim oldu. Yoksa kıymeti biçilecek bir vasıta değil fakat kıymetini bilen bir insana gittiği için fiyat da ikinci planda kaldı. Dostane bir halde 250 bin liraya sattık. Ankara’ya gitti, Sedat Oymak ağabeyimize gitti. Kendi otomobil koleksiyonuna bunu da kattı. Onda da fazlaca güzel kıymetli otomobiller var. Tanrı yerine yakıştırsın” diye konuştu.

“FABRİKADAN IKTIĞI GİBİ DURUYOR”

Doğan-L aracının 7 bin 779 kilometrede bulunduğunu özetleyen Güzel, “Hata, boya, ezik, çizik yok. Fabrikadan çıkmış olduğu benzer biçimde bir vasıta ortalama bir buçuk yıldan beri de bendeydi. İçeride sehpanın üstünde yatıyordu sıfır vasıta her neyse o. Bir yerinde hata, kusur, deformasyon yok. Aracına a’dan z’ye kefilim” şeklinde konuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir