19 yaşındaki Asiye Nur Atalay’ı katleden sabıkalı caninin ilk ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Güvenlik Müdürlüğüne bağlı takımlar tarafınca vakadan sonrasında başlatılan çalışmada Arnavutköyde bir arkadaşının evine gittiği tespit edilen şüpheli meydana getirilen operasyon sonucu gözaltına alındı. Şüphelinin üstünden vakada kullanıldığı kabul edilen bir tabanca ele geçirildi.

KISKANIYORDUM

Daha evvelinde hırsızlık, yağma, uyuşturucu ticareti ve kasten yaralama suçlarından 16 kaydı bulunan şüpheli Umut Karakoyun, sorgulanmak suretiyle Gayrettepede bulunan Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Katliam Yazıhane Amirliğine çıkarılan şüphelinin vakayla ilgili sorgulanmaya başlandığı öğrenildi.

Öte taraftan şüpheli Umut Karakoyunun kendisini yakalayan polislere vakası kıskançlık yüzünden gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi. Şüphelinin Onu oldukca kıskanıyordum. Beni aldattığını düşünüyordum. Vaka esnasında karşılaşınca bu durumu ona sormuş oldum. Kabul etmedi. Aramızda başlamış olan münakaşa sonucu aniden kendimi kaybettim. Hemen sonra oradan kaçtım söylediği açıklandı.

Şüphelinin işlemlerinin tamamlanmasının peşinden yarın adliyeye sevk edilmesi umut ediliyor.

“ORTAOKULDAN BERİ KIZIMA TAKINTILIYDI”

Asiye Nur Atalay’ın anası Rahşan Atalay, “Onu Tanrı’a havale ediyorum. Kızım benim melek oldu. Asiyemin yaşadığını kimse yaşamasın. Yakalanması bir tek birazcık içimi rahatlattı. Fakat benim kızım gitti ne yarar. Hiçbir şey yarar etmiyor. Kızımla son olarak dün konuştuk. Bana tost yapmıştı, birlikte yedik. Sonrasında bayramlaşmaya gitti. Arkadaşıyla yemeğe gitti geri geleceğini söylemiş oldu. Kızımı almaya gittim, başka arkadaşına gitmişler” dedi.

Atalay, sözlerine şöyleki devam etti.

* Ben eve gelene kadar vaka olmuş. 5 senedir kızıma takıntısı vardı. Ortaokuldan beri kızımın izini sürmekteydi. Çocukla konuştum, yalvardım, yakınma ettim. 2 yıl yattı sonrasında psikolojisi bozuk diye dışarı çıktı. Kızım başkasıyla evlenecek diye bu şekilde yapmış oldu.

* Evleneceği çocukla konuşuyordu, beni tanıştırdı. Kızım başkasıyla evliliğe ilk adımını atacaktı. Onu Tanrı’a havale ediyorum. Bir kere önüme çıkarsınlar bir tek yüzüne tükürmek isterim. Kızım Topkapı Matbaacılar Sitesi’nde çalışıyordu. Grafikerlik yapıyordu.

* Arkadaşındayken beni aramıştı fakat telefon oldukca azca çekiyordu, ne söylediğini duyamadım. Suçu olmasına karşın dışarıda, kızımın doğum gününde dışarı çıktı.

“HEPİMİZİN EVLADI VAR, YETER”

Aile yakını Neriman Ekşioğlu, “Artık hepimiz eşini, ‘Seni Bergen benzer biçimde yaparım’ diye tehdit ediyor. Bu tarz şeyleri alın içeride tıkın yaşatmayın. İşkence yapın, hepimizin evladı var. Yeter” şeklinde konuştu.

Atalay’ın cenazesi ikindi vakti kılınan cenaze namazının peşinden defnedilmek suretiyle Sultangazi Habibler Yeşil Yayla Mezarlığı’na götürüldü.

İŞTE ASİYENİN KATİLİNİN YAKALANDIĞI EV

Dün gece saatlerinde 19 yaşındaki Asiye Atalayı katleden Umut Karakoyun, vaka yerinden kaçtıktan sonrasında Arnavutköyde bir eve saklandı.

Karakoyunun saklandığı eve baskın meydana getiren polis ekipleri Karakoyunu gözaltına aldı.

Vakası özetleyen ev sahibi Ç.E., Umut Karakoyun ile birlikte başka kişilerin de geldiğini söylemiş oldu.

Umut Karakoyunun vakada kullandığı tabanca, evde bir koltuğun arasına saklanmış şekilde bulunmuş oldu.


aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir