19 milyar dolarlık ihracata imza attı

Koç Tüm ortaklık’in 58. Olağan Genel Kurulu, Koç Tüm ortaklık Onur Başkanı Rahmi Koç, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç, Koç Tüm ortaklık üst yönetimi ve hissedarların katılımıyla dün tüm ortaklık merkezinde gerçekleşti.

Toplantı sonrası gösterilen etkinlik raporunda, bilhassa otomotiv ve dayanıklı tüketim şirketlerinin ihracat performansları ile 19 milyar dolarlık ihracat geliri elde edilmiş olduğu, Türkiye’nin toplam ihracatından yüzde 7 hisse alındığı açıklandı. Ek olarak, Koç Topluluğu’nun kombine gelirlerinin Türkiye’nin GSYH’sine oranının yüzde 8 seviyesinde olduğu kaydedildi.

Türkiye için kıymet yaratmaya devam ettiklerini ifade eden Rahmi Koç, “2021 yılındaki 17.3 milyar TL (1.9 milyar dolar) yatırımla birlikte son 5 yılda ortalama 53 milyar TL (8.9 milyar dolar) yatırım gerçekleştirmiş olduk” dedi. Koç Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç ise etkinlik raporunda yer edinen açıklamasında, “Şartlar ne olursa olsun, miras aldığımız asırlık kurumsal değerlere sımsıkı sarılarak ülkemiz ve insanlık adına en iyisini yapma gayretinde olacağız” ifadelerini kullandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.