19 Mayıs törenine katılmayan Antalya Valisi’ne tepki

Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmak için 19 Mayıs 1919da Samsuna çıkışının 103. yılı, yurt genelinde olduğu benzer biçimde Antalya’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Antalya’daki kutlamalara İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran’ın açıklamaları damga vurdu. Başaran, geçen yıl olduğu benzer biçimde bu yıl da Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk sunumu törenine Antalya Valisi’nin, AKP Antalya Milletvekillerinin, AKP’li Belediye Başkanların ve AKP Antalya İl Başkanı’nın katılmamasına büyük tepki gösterdi

VALİ DE YOK, AKPLİLER DE YOK

‘‘20 senedir bu ülkeyi yöneten AKP iktidarının 1 tane milletvekili yok diyen Başaran, şunları söylemiş oldu;

*Burası Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet Meydanı. Bir tane AKP’li Milletvekili, bir tane Belediye Başkanı, İl Başkanı gören oldu mu? Ben 2 buçuk yıla yakındır Antalya İl Başkanıyım, her programa geldim asla onları görmedim.

*Geçtiğimiz 19 Mayıslara Valimiz katılıyordu. Geliyordu törene; çelenk sunumu, saygı duruşu, İstiklal Marşı ondan sonrasında derhal alandan ayrılıyordu. Ben geçen yıl ki 19 Mayıs Çelenk Sunum Töreni’nde bunu söyledim.

*Şimdi artık onlarda törene gelmez oldu. Ülkemizin nereye geldiğini tamamımız fazlaca iyi biliyoruz. Yolsuzluklarla, yokluklarla, yasaklarla nereye geldiğimizi biliyoruz.

“TEK ADAMDAN KURTARACAĞIZ

*Günümüzde maalesef, Keşke Yunanlılar kazansaydı diyenlerin, bu ülkenin kurucuları Yüce Önder Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye “2 ayyaş” diyenlerin makbul olduğu bir Türkiye’deyiz.

*Tüm Türk gençliği, Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet etmiş olduğu bu ülkeyi bir araya gelmiş olarak “tek adam” yönetiminden kurtaracaktır. Ben, parlamenter sistem yönetimine giden yolu hep birlikte kurabileceğimize inanıyorum. Ya istibdat olacak ya özgürlük bunun ortası yok.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir