18 öğrenciye tacizde bulunduğu iddia edilen öğretmen tutuklandı

Vaka, Samsunun Tekkeköy ilçesindeki bir ortaokulda meydana geldi. Matematik öğretmeni olan evli ve 1 çocuk babası 35 yaşındaki Z.K.nin okuldaki 18 öğrenciye tacizde bulunmuş olduğu ileri sürüldü.

9 öğrencinin durumu ailelerine bildirmesi üstüne gözaltına alınan Z.K., Samsun Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Terbiye Bürosundaki sorgusunun arkasından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. İddiaya gore, öğretmen Z.K.nin adliyede bulunmuş olduğu sırada 9 öğrencinin daha tacize uğramış olduğu ortaya çıktı.

İFTİRA ATIYORLAR

Hakkında suçlamaları kabul etmeyen Z.K., Derslerine girdiğim 6 ve 7 sınıftaki öğrenciler derslerinde başarısızdı. Onlara matematik dersi verdim. Kesinlikle elle tacizde bulunmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Başarılarını çoğaltmak için öğrencilere baskı kurmaya çalıştım. Bu yüzden de öğrencileri azarladığım için bana karacılık atmaktadırlar dedi.

Nöbetçi mahkemeye ifade veren Z.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Öğretmen Z.K.nin 2016 senesinde Alaçam ilçesindeki bir ortaokulda vazife yaparken 5 öğrenciye tacizde bulunmuş olduğu iddiasıyla hakkında dava açıldığı, 7-8 ay açıkta kalmış olduğu ve yargılandığı mahkemece beraat sonucu verilince mesleğine geri döndüğü öğrenildi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.